Blog i Nowości

Programowanie

Symfony i bundle

Opublikowano 04/27/2021  -  przez Kosa 

Pierwszy projekt w symfony5 nabiera koloru.

Before creating your first Symfony application you must:Install PHP 7.2.5 or higher and these PHP extensions (which are installed and enabled by default in most PHP 7 installations): Ctype, iconv, JSON, PCRE, Session, SimpleXML, and Tokenizer;Install Composer, which is used to install PHP packages.Optionally, you can also install Symfony CLI. This creates a binary called symfony that provides all the tools you need to develop and run your Symfony application locally.The symfony binary also provides a tool to check if your computer meets all requirements. Open your console terminal and run this command:

Fotografia

Fotografia jest fajna

Opublikowano 04/27/2021  -  przez Kosa 

Fotografia w nowoczesny ujęciu

Fotografia pojawiła się na ziemiach polskich równolegle do osiągnięć na zachodzie Europy na tym polu. Już 13 lipca 1839 roku, a więc jeszcze przed ujawnieniem szczegółów techniki dagerotypii, polski inżynier i wynalazca Maksymilian Strasz opublikował w „Wiadomościach Handlowych i Przemysłowych” artykuł poświęcony innej technice fotograficznej: kalotypii dołączając próbki wykonanych przez siebie obrazów wykonanych tą techniką[1]. W tym samym roku Kurier Warszawski wydrukował ogłoszenie firmy Fraget oferującej aparaty do dagerotypii. Rok później w Poznaniu i w Warszawie pojawiły się ilustrowane broszury poświęcone dagerotypii.Pierwszy profesjonalny zakład fotograficzny na ziemiach polskich „Zakład Daguerrotypowy Karola Beyer w Warszawie” na przełomie lat 1844–1845 otworzył w Warszawie Karol Beyer. Początek przemysłu fotograficznego na ziemiach polskich to rok 1887, kiedy chemik Piotr Lebiedziński założył w Warszawie fabrykę papierów fotograficznych FOTON. W 1899 roku, również w Warszawie, powstała wytwórnia aparatów fotograficznych i obiektywów FOS.

Świat

Specjalista IT potrzebny od zaraz!

Opublikowano 05/20/2021  -  przez Kosa 

Ogromne zapotrzebowanie na specjalistów IT ciągle rośnie.

Od ponad roku ciągłe zmiany w naszym życiu dyktuje CoronaVirus. Choć dla niektórych śmiertelna choroba, okazała się nie mieć łaski, istnieją grupy społeczne, które na tym nieszczęściu skorzystały. Tak jak wojna niosła ze sobą śmierć i zniszczenie, tak miała swoją drugą stronę medalu, był nią niesamowity rozwój technologii, i tak dzięki niej rozwinęła się kryptologia, lotnictwo, a nawet dzięki niemieckiej rakiecie, która miała przynieść zagładę światu, dotarliśmy na księżyc. Podobnie sprawa ma się z CoronaVirusem, niebezpieczeństwo jakie ze sobą niesie zarażenie, zmusiło wielu pracodawców do wyjścia z swojego zabetonowanego świata i pozwolili swoim pracownikom na pracę zdalną, jak wielu z nich zdziwiło się gdy wyniki finansowe okazały się być lepsze, niż wtedy gdy pracownika miał przykutego do biurka pod kontrolą. Jednak nie tylko praca zdalna okazał się bonusem, wiele firm upadło, ale w ich miejsce powstały nowe, bardziej elastyczne i wychodzące na przeciw potrzebom konsumentów. Ten fakt z kolei zrodził konieczność powiększania swoich działów IT, zatrudnianiu specjalistów z zewnątrz, a w wielu przypadkach utworzenia w końcu stanowiska informatyka w swojej organizacji. Jak nie trudno się domyślić, dzięki temu powstało ogromne zapotrzebowanie na specjalistów z dziedziny IT, jeśli więc rozwarzałeś/aś zmianę pracy a może i całego zawodu, jest to odpowiednia chwila na ten krok.

Dołącz do naszej Insta gramamowej społeczności.